Hayattaki en heyecan dolu anlardan biridir bebeğimizi kucağımıza aldığımız o ilk an!

Her şey durur, bir tek o ve biz varmışız, başka da hiçbir şeyin önemi yokmuş gibi olur. Bu mutluluğun ve heyecanın emzirme sorunları ile gölgelenmemesi için hamilelikten itibaren bilgi edinmek ve önlem almak son derece önemli.

emziren annelerin gögüs ucu yaraları nasıl geçer krem

Hamileliğin esnasında emzirmeye dair okudukların, doğumun ile birlikte bebeğini sık sık emzir hatırlatmaları eşliğinde, bebeğini en iyi şekilde beslemek büyütmek kaygılarını bir arada yaşıyor olmalısın. Emzirirken doğru emzirme tekniği kullanmamak, hamilelik ve doğuma bağlı hormonal değişimle kuruyan ve hassaslaşan göğüs uçlarında, göğüs ucu yaraları ve göğüs ucu çatlakları oluşması, zor olan lohusalığı çekilmez bir hale sokabilir.

Göğüs ucu yaraları mikropların giriş kapısıdır…

Göğüs ucu çatlakları ve göğüs ucu yaraları için erken yardım alınmalı.

Meme ucundaki yaralar ve çatlaklar mikropların giriş kapısıdır. Mikroplar elleriniz ve giysilerinize her temas eden eşya yüzeyinden bulaşır. El yıkanmadığı, göğüs uçları temizlenmediği takdirde, mikroplar göğüs ucu çatlakları sayesinde oluşan giriş kapısından içeri girip, meme ucundaki kanalları tıkayabilir. Mastit oluşmuş yahut benzer bir mikropla enfekte olmuş ve tıkanmış süt kanalları yüzünden anne sütünün dışarı akması bozulur. Bebek annesinin memesini emerken gelmeyen süt sebebi ile memede sinirlenir. Boşalmayan meme süt üretimini azaltır. Bu oluşan tablonun akabinde anne göğüs ucu yaraları ile çektiği aşırı acıdan bebeğini emzirmeyi bırakıp mamaya dönebilir.

Maalesef bu nadiren yaşanan bir durum değil. Geçmişte olduğu gibi günümüzde de her iki anneden biri bu acı tabloyu yaşıyor. Tedavi edilmeyen göğüs ucu çatlakları, bebeklerin sağlıklı gelişimi ve büyümesi için ihtiyacı olan herşeyi barındıran anne sütünden mahrum kalması ile sonuçlanıyor.

Göğüs ucu yarasına ne iyi gelir

Göğüs ucu yarasına ne iyi gelir?

  1. Doğru emzirme tekniğinin uygulanması
  2. Doğumdan önce göğüs uçlarının Mumsy Natural Göğüs ucu bakım kremi ile emzirmeye hazırlanması
  3. Doğumdan sonra her emzirme sonrası Mumsy Natural Göğüs ucu temizleme losyonu ile göğüs uçlarını temizleyip göğüs uçlarınızı kurutarak Mumsy Natural Göğüs ucu bakım kreminin kullanılması
  4. Göğüs uçlarının havalandırılması
  5. Göğüs uçlarının hava alması için kaliteli bir göğüs kalkanı kullanılması. Göğüs kalkanını plastik/silikon ürünlerden seçmek zorunda değilsiniz. Kendi göğüs kalkanınızı yapabilirsiniz*.

*Göğüs ucu çatlaklarınız olduğu müddetçe sentetik içerikli göğüs pedi kullanmanızı önermeyiz.

**Mumsy Natural kullanıcılarının bu ve benzer sorularını instagram accountumuzu yöneten emzirme danışmanımız cevaplıyor…

Göğüs çatlağına mumsy natural iyi gelir göğüs ucu yarasına mumsy natural iyi gelir en iyi meme ucu kremi Mumsy Natural meme ucu kremi

Mumsy Natural

Dermatolojik cilt bakım markası Mumsy Natural, dünyada 25 yıl, Türkiye’de 1 yılı aşkın süredir annelerin konforu, bebeklerin sağlıklı ve mutlu gelişimine katkı sağlamak için çalışıyor. En iyi organik içerikler ve kaliteli hizmet ilkelerini benimseyen marka, uzmanlarıyla birlikte yaptığı çalışmalar ile anneler ve bebeklerin cilt sağlığı ve bakımı konusunda premium ürünler sunuyor. Mumsy Natural®, yenidoğanlar, bebekler, çocuklar, hamilelik öncesi ve sonrası dönemi için; gebeler ve yeni annelere yönelik cildin özel ihtiyaçlarına premium dermo-kozmetik ürünler geliştirmektedir. Mumsy Natural® ürünleri yapay renklendiriciler, kokular, petrokimyasallar ve koruyucu maddeler içermez. Marka, hayvanlar üzerinde test yapmıyor, çevreye ve adil ticarete saygı duyuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad Soyad *