Anne sütünün içeriği bireyler arasında farklılıklar gösteriyor. Bu farklılıkların nedenleri tam olarak bilinmemekle birlikte beslenme şeklinin, vücut kompozisyonunun ve bebeğin kız ya da erkek olmasının da bu farklılıklarda belirleyici rolü olduğu düşünülüyor.

Doğumdan hemen sonra annenin sütü, bebeğin gelişmekte olan bağışıklık sisteminin üstesinden gelemeyeceği zararlı bakterilerin çoğalmasını önleyecek antikorlarla ve moleküllerle doludur.

gögüs ucu yarasına ne iyi gelir Gögüs ucu yarasına ne iyi gelir Kadınlar Kulübü meme başı çatlağı en iyi göğüs kremi gogus ucu catlaklari

Bebek dış dünyaya daha fazla maruz kalmaya başladığında, yani doğumdan 1 ay / 40 gün sonra bağışıklık sistemi gelişmeye başlar. Aynı zamanda anne sütünün bileşiminde de birtakım değişilikler meydana gelir. Anne sütünü içeriği ay, gün hatta dakika içinde bile değişebilir. Örneğin yedi aydan daha uzun süre bebeğini emziren bir annenin sütündeki çinko, bakır ve potasyum seviyelerinin emzirmenin ilk aylarında olduğundan daha düşük olduğu biliniyor. İlk bir aylık emzirme süresinden sonra anne sütündeki antikorlar %90 oranında azalırken bebek için gerekli olan yağların ve diğer besin maddelerinin oranı artıyor.

Mumsy Natural

Dermatolojik cilt bakım markası Mumsy Natural, dünyada 29 yıl, Türkiye’de 6 yılı aşkın süredir annelerin konforu, bebeklerin sağlıklı ve mutlu gelişimine katkı sağlamak için çalışıyor. En iyi organik içerikler ve kaliteli hizmet ilkelerini benimseyen marka, uzmanlarıyla birlikte yaptığı çalışmalar ile anneler ve bebeklerin cilt sağlığı ve bakımı konusunda premium ürünler sunuyor. Mumsy Natural®, yenidoğanlar, bebekler, çocuklar, hamilelik öncesi ve sonrası dönemi için; gebeler ve yeni annelere yönelik cildin özel ihtiyaçlarına premium dermo-kozmetik ürünler geliştirmektedir. Mumsy Natural® ürünleri yapay renklendiriciler, kokular, petrokimyasallar ve koruyucu maddeler içermez. Marka, hayvanlar üzerinde test yapmıyor, çevreye ve adil ticarete saygı duyuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad Soyad *