Emzirme sırasında anne “sevgi” hormonu salgılar...

Anne sütü gibi eşsiz bir besinin bebeğe doğumundan itibaren sağlanması, emzirmenin teşvik edilmesi ve her annenin her koşulda desteklenmesi Mumsy Natural’ın ana misyonudur.

Bebeğin hem ruh hem de vücut sağlığı için en uygun besin anne sütüdür.

Bebeğin hem ruh hem de vücut sağlığı için en uygun besin anne sütüdür. Anne sütü, doğumdan itibaren bir bebeği beslemenin en sağlıklı, hijyenik ve zahmetsiz yoludur. Her daim hazır, uygun ısıda, temiz ve ekonomiktir. Bebeğinizin büyümesi ve gelişmesi için ihtiyacı olan tüm öğelere sahiptir.

Emzirmek ruhsal gelişim için büyük önem taşıyor

Emzirme aynı zamanda anne ile bebek arasında sevginin güçlü bir bağın kurulması açısından da önem taşır. Anne bebek arasında sevgi bağının gelişmesi, bebekte güven duygusunun oluşmasına çok olumlu olarak katkı sağlar. Bebek emzirme sırasında annesinin sıcaklığını hisseder, annesinin tanıdığı o güven veren kokusunu alır, acıktığında kendisinin beslenmesinden huzur bulur. Emzirme sırasında annesine bakar ki yeni doğan bebekler yaklaşık 20 cm uzaklığı görür. Bu da emzirme sırasında bebeğin annesinin yüzünü görebilmesi anlamına gelir. Anne ise bebeği emzirmeye başladığında oksitosin hormonu diğer adıyla sevgi hormonu salgılar. Böylece annenin emzirme sürecinde aldığı keyif de artar.

Emziren anneler lohusalık sürecinde de salgıladıkları oksitosin ile daha iyi hisseder ve bebeklerinin de daha iyi hissetmesini sağlar. Yapılan araştırmalar, emziren annelerin lohusa depresyonunu daha az yaşadığını ve daha kolay atlattığını göstermektedir.

O zaman emzirin gitsin!

Mumsy Natural

Dermatolojik cilt bakım markası Mumsy Natural, dünyada 27 yıl, Türkiye’de 4 yılı aşkın süredir annelerin konforu, bebeklerin sağlıklı ve mutlu gelişimine katkı sağlamak için çalışıyor. En iyi organik içerikler ve kaliteli hizmet ilkelerini benimseyen marka, uzmanlarıyla birlikte yaptığı çalışmalar ile anneler ve bebeklerin cilt sağlığı ve bakımı konusunda premium ürünler sunuyor. Mumsy Natural®, yenidoğanlar, bebekler, çocuklar, hamilelik öncesi ve sonrası dönemi için; gebeler ve yeni annelere yönelik cildin özel ihtiyaçlarına premium dermo-kozmetik ürünler geliştirmektedir. Mumsy Natural® ürünleri yapay renklendiriciler, kokular, petrokimyasallar ve koruyucu maddeler içermez. Marka, hayvanlar üzerinde test yapmıyor, çevreye ve adil ticarete saygı duyuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad Soyad *