Emzirmek hem anne ve hem bebek için daha fazlasını ifade eder.

Yeni doğum yapan annenin vücudunda pek çok değişiklik yaşanır. Doğum sonrası yeni annenin süt üretmek için büyüyen göğüsleri, artan kiloları ya da vücudundaki dönüşüme bağlı olarak salgılanan hormonları ile değişen psikolojisi anneye zaman zaman zor anlar yaşatır.  Lohusalık dönemimi en rahat atlatmanın yolu emzirmekten geçer.

Annenin bebeği emzirmesi ile anne bebek arasındaki ilişki güçlenir.  Lohusa annenin bebeği benimsemesi, bebeğin sağlıklı bir kişilik kazanması kolaylaşır. Emziren anne bebeğine karşı kendini yeterli hisseder ve mutlu olur. Emzirmenin doğumdan hemen sonra başlaması ve sık emzirmek süt salgılanmasını teşvik eder.

Annenin sağlığından, bebeğin geleceğine ve özgüvenini etkiler dünyaya bağlanmasını güçlenmesine kadar birçok önemli adımda insan hayatını etkiler.

Emzirmenin anneye faydaları

• Emzirme, anne ve bebek arasında doğumdan hemen sonra yakın bir bağın kurulması ve bağın güçlendirilmesi için önemli.
• Anne sütü ideal sıcaklıkta, hazır halde bulunur ve herhangi bir sterilizasyon gerektirmez.
• Emziren anneler günlük ortalama 500 kalori daha fazla harcarlar. Dolayısıyla, emzirmeyen annelere göre daha kolay zayıflayabilirler.
• Emzirme sevgi hormonu olan oksitosin salgılanmasını tetikler ve rahmin küçülmesini sağlar. Annenin lohusalık döneminde daha iyi hissetmesini ve lohusalık dönemini atlatmasını sağlar.
• Düzenli emziren annenin adetinin başlaması gecikir. Dolayısıyla vücutta demir depolanır.
• Yumurtalık ve rahim kanseri riskini azaltır.
• Menopoz öncesinde meme kanseri riskini azaltır.
• Kemikleri güçlendirerek, yaşamın ileri döneminde kemik kırığı ve kemik erimesi riskini azaltır.

Mumsy Natural

Dermatolojik cilt bakım markası Mumsy Natural, dünyada 29 yıl, Türkiye’de 6 yılı aşkın süredir annelerin konforu, bebeklerin sağlıklı ve mutlu gelişimine katkı sağlamak için çalışıyor. En iyi organik içerikler ve kaliteli hizmet ilkelerini benimseyen marka, uzmanlarıyla birlikte yaptığı çalışmalar ile anneler ve bebeklerin cilt sağlığı ve bakımı konusunda premium ürünler sunuyor. Mumsy Natural®, yenidoğanlar, bebekler, çocuklar, hamilelik öncesi ve sonrası dönemi için; gebeler ve yeni annelere yönelik cildin özel ihtiyaçlarına premium dermo-kozmetik ürünler geliştirmektedir. Mumsy Natural® ürünleri yapay renklendiriciler, kokular, petrokimyasallar ve koruyucu maddeler içermez. Marka, hayvanlar üzerinde test yapmıyor, çevreye ve adil ticarete saygı duyuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad Soyad *