Göğüs ucu yarası, doğumdan sonra yeni anneleri en fazla zorlayan ve sıkan konuların başında geliyor.Göğüs ucu yarası, doğru emzirme yöntemi ve her emzirmeden sonra tekrarlanan düzenli bakımla kolayca aşılacak bir sorun.
Doğumdan sonra göğüs ucu yarası ile tanışmamak için hamileliğin 8. ayından itibaren göğüs uçlarının Mumsy Natural Göğüs ucu bakım kremi ile düzenli olarak nemlendirilmesi anneleri emzirmeye hazırlar.

Göğüs ucu yarası bebeğini anne sütü ile beslemek isteyen anneleri canından bezdiren bir sorun…
Halk arasında göğüs ucu yaralarına önlem olarak önerilen emzirme sonrası göğüs ucunu karbonat ile silmek gibi bazı yanlış yönlendirmeler bu tip göğüs ucu yaralarının ve çatlaklarının derinleşip kronikleşmesine sebep oluyor.

Göğüs ucu yarasından korunmak için doğru emzirme

Yeni annenin göğüs ucu yarası ile tanışmaması için bebeğini doğru pozisyonda ve doğru yöntemle emzirmesi gerekir. Bebek emzirilirken sadece memenin ucu ile değil memenin kahverengi bölgesini de ağzında tutarak memeyi yumuşak damağı ile kavramalıdır. Bu şekilde daha az yorularak anne göğsündeki sütten daha fazla faydalanırken annenin göğüs uçları da yara olmadan kurtulur. Her emzirme sonrası göğüs uçlarınızı Mumsy Natural Göğüs ucu temizlik losyonu ile silmelisiniz, ardından Mumsy Natural göğüs ucu kremini kullanmalısınız. Bu şekilde emzirme sizin için keyifli bir deneyime dönüşebilir

Göğüs ucu yarası ile zor günler yaşıyorsanız

Göğüs uçlarınız yara olduysa, her emzirme sizin için bir kabusa dönüşmüş olabilir. Göğüs ucu yarasını tedavi etmek için öncelikle her emzirmeden sonra göğüs uçlarınızı Mumsy Natural göğüs ucu losyonu ile silip göğüs uçlarınızı havalandırmalı sonra da göğüs ucu kremi uygulamalısınız. Göğüs ucu losyonu meme ucundaki tahrişi azaltırken, göğüs ucu yarası için özel kremimiz acıyı ve ağrıyı azaltmaya yardımcı olur. Göğüs ucu yaralarınız iyileşene kadar her emzirme sonrası bu bakıma devam etmelisiniz.

Mumsy Natural

Dermatolojik cilt bakım markası Mumsy Natural, dünyada 29 yıl, Türkiye’de 6 yılı aşkın süredir annelerin konforu, bebeklerin sağlıklı ve mutlu gelişimine katkı sağlamak için çalışıyor. En iyi organik içerikler ve kaliteli hizmet ilkelerini benimseyen marka, uzmanlarıyla birlikte yaptığı çalışmalar ile anneler ve bebeklerin cilt sağlığı ve bakımı konusunda premium ürünler sunuyor. Mumsy Natural®, yenidoğanlar, bebekler, çocuklar, hamilelik öncesi ve sonrası dönemi için; gebeler ve yeni annelere yönelik cildin özel ihtiyaçlarına premium dermo-kozmetik ürünler geliştirmektedir. Mumsy Natural® ürünleri yapay renklendiriciler, kokular, petrokimyasallar ve koruyucu maddeler içermez. Marka, hayvanlar üzerinde test yapmıyor, çevreye ve adil ticarete saygı duyuyor.

2 thoughts on “Göğüs ucu yarası

  1. Göğüs ucu yaralarından usanmıştım ki bir blogda markanızı gördüm. Kısa sürede göğüs ucu yaralrım iyileştim.Teşekkürler

    1. Rica etsem doğumu yakın olan birkaç arkadaşım için göğüs ucu yara kremi numunesi yollar mısınız?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad Soyad *