Mumsy Natural emzirme ürünlerini nasıl kullanmalıyım?

Her emzirmeden sonra losyon ile meme uçlarınızı silin. Sonra kuru meme ucunuza kremi sürün.

Memeye bakım ve temizlik amacıyla anne sütü, tahin yağı, kantaron, zeytinyağı, margarin, kil, karbonat sürmeyin. Zeytinyağı vb. yağların yüksek PH’ı ile asidik olması ve oleik asit içermesi nedeniyle deri bütünlüğünü bozup mantar kolonizasyonunu artırmaktadır.

gögüs ucu yarasına ne iyi gelir Gögüs ucu yarasına ne iyi gelir Kadınlar Kulübü meme başı çatlağı en iyi göğüs kremi gogus ucu catlaklari
Mumsy Natural Göğüs Ucu Kremi’ni incelemek için tıklayınız!

Mumsy Natural Göğüs Ucu Kremini emzirmeden önce silmeli miyim?

Genelde anneler “emzirme öncesi memeyi silme” sorusunu ürünlerimiz güvenli mi diye anlamak üzere soruyor.

Ürünlerimiz anne ve bebek için güvenlidir. İçeriği tamamen doğal ve yenilebilirdir. Ürünlerimizin içeriğinde kullandığımız aktifler tatsız ve kokusuzdur. Ve dermatolojik testleri yapılarak güvenirliği kanıtlanmıştır.

Biz sağlık bakanlığına bağlı bir marka olarak, annenin hijyeni ve bebeğin sağlığını düşünerek her emzirme öncesi memeyi steril su ile silmeyi öneriyoruz.

Meme temizliğinize dikkat eden biriyseniz memenizi silmeden emzirebilirsiniz

Memeyi silme önerimiz maalesef bize başvuran bazı annelerin temizlik ve öz bakım konusunda son derece yetersiz kalmasındandır.

Meme bakımı ve hijyeni konusunda gerekli özeni göstermeyen birçok annenin memesinin aşırı kirli, mantar ve bakteri enfeksiyonlarına açık olduğunu uzun zamandır gözlüyoruz.

Anne bebek sağlığı için hijyen her şeyden önemli. Son 2 yıla yaklaşan bir süredir yaşadığımız virüs salgını, kişisel bakım ve hijyenin sağlanmasının gerekliliğini daha da fazla öne çıkarıyor. Memeyi silmemek hijyen için uygun değildir.

Mumsy Natural Göğüs Ucu Kremi’ni incelemek için tıklayınız!

Mumsy Natural Göğüs Ucu Temizlik Losyonu
Mumsy Natural Göğüs Ucu Temizlik Losyonu‘nu incelemek için tıklayınız!

Mumsy Natural Göğüs Ucu Temizlik Losyonu almamız şart mı?

Mumsy Natural Göğüs Ucu Kremi ile Mumsy Natural Göğüs Ucu Temizlik Losyonu’nu bir arada kullanan annelerden daha fazla memnuniyet alıyoruz. Bütçenize göre karar verebilirsiniz. Meme ucunuzda tahriş ve açık yara varsa Mumsy Natural Göğüs Ucu Temizlik Losyonu’nu tahriş ve hijyen için mutlaka öneriyoruz.

Mumsy Natural Göğüs Ucu Temizlik Losyonu‘nu incelemek için tıklayınız!

Mumsy Natural Göğüs Ucu Kremini kullanırken memede batma ve yanma oluyor

Göğüs ucu yaraları için memesine karbonatlı su ile bakım yapan, memeyi sentetik göğüs pedi, gümüş kapak ile kapatan, temizlik ve bakım amaçlı saf yağlar (zeytinyağı, lanolin, kantaron, tahin yağı, vb.) kullanan annelerin cildinde pişik benzeri tahriş ve yangı olmaktadır. Bu tip ürün kullanımları annelerin meme dokusunda ek cilt sorunları yaratmaktadır. Örneğin: Zeytinyağı vb. yağlar PH’ı asidik olması ve oleik asit içermesi nedeniyle deri bütünlüğünü bozup mantar kolonizasyonunu artırmaktadır.

Mumsy Natural Göğüs Ucu Kremi, ciltteki mantar enfeksiyonları, iltihap ve pişik cilt sorunları için uygun değildir. İlaç değildir!

Mumsy Natural Göğüs Ucu Kremini kullandığınızda cilt yüzeyinde batma ve yangı hissi varsa öncelikle memedeki pişiğin giderilmesi için yukarıda bahsettiğimiz karbonat, göğüs pedi, gümüş kapak ve saf yağların kullanımına son vermelisiniz. Ciltteki yangı hissini gidermek üzere memenin temizliğini sadece steril su ile yapıp, size numune olarak iletilen doğal pişik kreminden az miktarda kullanabilirsiniz. Memede pişik giderildikten sonra Meme bakımınızın ilk adımında, tahrişlerin giderilmesi ve meme temizliğiniz için Göğüs Ucu Temizlik Losyonumuzu kullanmanızı öneriyoruz.

Mumsy Natural Doğal Pişik Kremi‘ni incelemek için tıklayınız!

Kremimde küçük beyaz zerecikler, pütücükler var*

Ürünlerimizi iyi günlerde kullanmanızı dileriz. Mumsy Natural Göğüs Ucu Kremi ve Mumsy Natural Doğal Pişik Kremi’nde beyaz zerrecikler olması tamamen doğal. Endişelenmeyin, o inci benzeri parçacıklar yalnızca soğuk ortamda katılaşan doğal bitkisel içerikler ve yağlardır. Mumsy Natural Göğüs Ucu Kremindeki inciler parmağınızın ısısı ile eriyecek ve her zamanki kadar etkili olacaktır. Mumsy Natural Doğal Pişik Kremi’ndeki beyaz zerrecikleri ise hafif nemli elinizle aldığınızda parmağınızda dağılacaktır.
*Genelde çok soğuk bir ilde yaşayan, hava şartları dolayısıyla ani ısı farklılıkları olan bölgelerde yaşayan annelerimiz ile ortam ısısı çok sıcak bir bölgede yaşayıp ürünleri koruma amaçlı buzdolabında sakladığını belirten annelerimiz bu durumla karşılaşmaktadır. Ürünlerimizi ağzı kapalı olarak 25 derece oda sıcaklığında saklamanızı öneririz.

Mumsy Natural Doğal Pişik Kremi‘ni incelemek için tıklayınız!

Mumsy Natural ürünleri neden lanolin içermez?

Kimi annelerin lanolindeki pestisit maruziyeti ve yün allerjisi ile ilgili yaşadığı sorunları bulunmaktadır ve bizim gayretimiz Mumsy Natural ürünlerinin maksimum seviyede güvenli ürünler olduğundan emin olmaktır.

Anneler Mumsy Natural ürünlerini başka hangi amaçlarla kullanabilirler?

Mumsy Natural Meme Ucu Kremini:

. Emzirme pompası için kayganlık sağlayıcı
. Bebek bezi kullanımında destekleyici koruma
. Sıyrılmış ve aşınmış cilt
. Çatlamış dudaklar, tırnak çevresindeki kutiküller, çatlamış yanaklar ve ufak kızarıklıklar
. Yeni yapılmış dövmeyi nemlendirme amacıyla
. Sivrisinek ısırıklarındaki kaşıntı, şişlik ve sızlama hissini almak amacıyla,
. Gözüpek bir anne tarafından çocuğunun saçına yapışan sakızı çıkartma amacıyla kullanılmıştır.

Mumsy Natural Meme Ucu Temizlik Losyonunu :

. Traş sonrası losyonu olarak tahrişler, kızarıklık ve yangı hissi için babalar kullanabilir.
. Bebeğinizin alt temizliğinde cildini temizlemek ve tahrişleri gidermek için kullanabilirsiniz. Mükemmel bir popo temizleyicidir. Tahriş etmeden ve bebeğinizin cildinin florasını bozmadan, hassas temizler

Mumsy Natural Doğal Pişik Kremini:

Tüm cilt kuruluklarında.
Minik sıyrıklarda,
Tahrişlerde,
Sivrisinek ısırıklarındaki kaşıntı, şişlik ve sızlama hissini almak amacıyla,
Güneş yanıklarında,
Emekleyen ve yürümeye başlayan bebeklerin minik uflarında,
Ameliyat sonrası uzun süre yatmak zorunda kalan yaşlılar ve yetişkinlerde,
Yetişkinlerde meme altı pişiklerinde kullanılır

Mumsy Natural Göğüs Ucu Bakım ve Temizlik ürünleri egzama için uygun mudur?

Memenizde egzamanız varsa Mumsy Natural ürünlerini kullanmayın. Egzamaya yatkın bir cildiniz varsa önce cildinizde küçük bir alanda deneyin.

Mumsy Natural Emzirme ürünleri ile gümüş kapak kullanabilir miyiz?

Mumsy Natural Göğüs Ucu Kremi ve temizlik losyonunu kullanırken gümüş kapak kullanmayın. Ürünlerimizi farklı ürünlerle karıştırarak ya da birlikte kullanmayın.

Mumsy Natural Emzirme ürünleri ile silikon meme ucu kullanabilir miyiz?

Mumsy Natural Göğüs Ucu Kremi ve temizlik losyonunu kullanırken silikon meme ucu kullanmayın. Silikon meme ucu bebekte meme başı karışıklığına sebep olur. Sadece meme ucu ile emen bebek meme başına düzenli olarak baskı uygulayacaktır. Bu yolla memedeki tahriş ve ağrı giderilemez.

Mumsy Natural Emzirme ürünlerini kullanıyorum ama meme ucumdaki acı geçmiyor?

Bebeğinizi ilk emzirmeye başladığınızda 30 saniye süren acı veya sızı hissetmek normaldir. Emzirme boyunca ve emzirme aralarında ve bir sonraki emzirmeye kadar ağrı/sızı devam ediyorsa muhtemelen doğru emzirmiyorsunuz. Bir emzirme danışmanı ile emzirme sorunlarınızı düzeltmenizi yahut Instagram hesabımızı yöneten Emzirme Danışmanımıza başvurmanızı öneririz. Lütfen instagram’da bulunan şu iletimize de göz atın: Doğru Emziriyor musunuz?

Emzirme Danışmanımız sadece Mumsy Natural ürünleri kullanıcılarının ürün kullanımı ve emzirme sorularını yanıtlamak için mesai saatleri ile sınırlı olmak üzere görevlendirilmiştir.

Aşağıdaki hususlarda ise size yardımcı olmayacaktır:

Biberon tavsiyesi vermez. Mama tavsiyesi vermez. Bebeğinizin emzirme aralarını tayin etmez. ”Memenizde mantar ve/veya enfeksiyon var mı?” teşhis etmez. Memenizde mantar ve enfeksiyon olup olmadığı ile ilgili size kendi kendinize teşhis koymanız için belirtiler hakkında bilgi vermez. Mastit tedavisi önermez. Kargolarınızı sizin adınıza takip etmez. Bebeğinizin sağlığı ile ilgili teşhis ve tedavi önermez. Bebeğinizi memeden kesme önerileri yapmaz. İlaç ve tedavi önerisi yapmaz.

*Ürünlerimizi kullanmadan önce memedeki enfeksiyon ve mantarın tedavi edilmesi gerekmektedir.

Mumsy Natural Göğüs Ucu Kremi emzirme sırasında oluşan ısırık yaraları için uygun mudur?

Emzirme sırasında oluşan ısırık yaraları, deri bütünlüğünün bozulmasının yanı sıra, bu soruna eşlik eden mantar ve bakteri enfeksiyonları açısından doktorunuz tarafından değerlendirilmelidir. Mumsy Natural Göğüs Ucu Kremi, ciltteki mantar enfeksiyonları, iltihap ve pişik cilt sorunları için uygun değildir. İlaç değildir!