Mumsy Natural gönderimlerinde hangi kargo firmalarıyla çalışılıyor?

Türkiye sınırları içindeki siparişlerin gönderimleri sadece MNG Kargo ile yapılır. Standart gönderilerimiz 59 TL kargo ücreti ile faturalandırılır. Toplu alımlar, toptan satışa yönelik siparişlerde, kargo ücreti gönderi ili, siparişin desi/hacim toplamı, kargo firması ve varsa kampanya bilgisine göre değişkenlik gösterir.

Siparişim kargo firması tarafından ne zaman teslim edilir?

Siparişiniz onaylandıktan sonra siparişiniz hazırlanır ve ardından kargo firmasına teslim edilir. Hafta içi her gün saat 14.00’a kadar verilen siparişler hazırlanarak, aynı gün kargoya teslim edilir.  Saat 14.00’dan sonra verilen siparişler bir sonraki gün işleme alınarak, en geç 1 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.

Siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra ürünlerinizin teslimat süresi, teslimatın yapılacağı adrese ve kargo firmasının teslimat süresine göre değişkenlik gösterebilir. Siparişinizin durumunu web sitesinde üyelik bilgilerinizin altında, email ile bilgilendirmeler yoluyla ve cep telefonunuza iletilen WhatsApp mesajında yer alan kargo takip numarası ile yapabilirsiniz. 

Kargo teslimat adresinde beni bulamazsa ne olur?

Çalıştığımız kargo firması teslimat için bir kez adresinize gelir. MNG Kargo şubeleri çoğunlukla sabah erken saatlerde adresinizi ziyaret eder. Ziyarette teslimat adresinde kimseye ulaşamazlarsa kargo firmasının web sitesinde kargo takip alanında kargonuzun durumunu şubede bekliyor olarak işaretler. Şubede bekleyen kargonun teslim alınması veya ihmal edilerek iade olarak kaydedilmesi müşterinin takip sorumluluğundadır. Kargo şubesi paketinizi 2 gün boyunca şubede bekletir ve size ulaşamadığı takdirde siparişinizi geri gönderir. Teslim alınması ihmal edilen iade kargonuz Mumsy Natural’a teslim edildikten sonraki 1 iş günü içerisinde, kargo bedeli mahsup edildikten sonra ücret iadesi yapılır. Bankanızın bu tutarı kart veya banka hesabınıza yansıtma süresi ise bankanızın işlem sürecine göre değişkenlik gösterir. 

Kargomu şubeden teslim alabilir miyim?

Siparişinizi kargo şubesinden almak üzere bir not ile kaydederseniz, siparişiniz kargo şubesinden teslim alınmak üzere hazırlanır. Siparişinizi şubeden teslim almayı talep ettiğiniz durumlarda, paketinizin iletildiği kargo şubesiyle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Şubeden teslim alınmayıp iadeye dönen siparişinizlerin kargo bedeli ödemenizden düşülerek iade yapılacaktır.